optika Kladno: 775 184 415 , ordinace Kladno: 774 184 420

K nemocnici 2306, 272 01 Kladno

optika Soběslav: 775 184 416, ordinace Soběslav: 775 184 416

Palackého 64/9, 392 01 Soběslav

Kontaktní čočky

V naší ambulanci provádíme též aplikace a kontroly kontaktních čoček. 

Je možné kontakní čočky aplikovat i dětem. V případě, že ještě nejsou dostatečně vyzrálé, aby se o čočky staraly samy, je však nutná asistence rodiče. 

Aplikace kontatních čoček není hrazena zdravotní pojišťovnou.

1. Nikdy jste čočky nenosili a chcte začít? V rámci naší služby "první aplikace" s vámi vybereme nejvhodnější kontaktní čočku právě pro vás! 

Postup bývá následující: 

  • Z našeho skladu pro vás vybereme čočky, které by dle naměřených hodnot měly odpovídat vašim potřebám. Na těchto tzv. "zkušebních" čočkách se naučíte, jak se čočky nandavají a vyndavají. Tomuto procesu se u nás říká "zácvik". Také vás naučíme hygienu spojenou s nošením čoček a probereme s vámi vše, co byste měli vědět, než začnete čočky nosit. Vzhledem k tomu, že se snažíme o to, abyste měli s kontaktními čočkami tu nejlepší zkušenost a abyste si při manipulaci s nimi neublížili, musíme se nezbytně ujistit, že ovládáte vše, co vás na zácviku učíme. Jak se říká, čočky nejsou svetr a je třeba k nim přistupovat zodpovědně. Proto je zcela normální, že si klienty zveme na zácvik opakovaně.
  • Po úspěšném absolvování zácviku dostanete zkušební kontaktní čočky domů, abyste si jejich nošení vyzkoušeli v běžném provozu.
  • Na takzvanou "kontrolu kontaktních čoček" si vás pozveme zhruba po čtrnácti dnech, kdy čočky sami nosíte. Na této kontrole zjistíme, jak vám čočky v životě vyhovují, zda přes ně kvalitně vidíte a také zhodnotíme usazení čoček na očích. Zde je prostor pro úpravu typu nebo dioptrické hodnoty čoček tak, aby vám plně vyhovovali.
  • Po kontrole vás již naplno propouštíme do světa bez brýlí! Máte též možnost si zásobu kontaktních čoček objednat u nás v rámci našeho slevového programu.
  • Každému nositeli kontatních čoček doporučujeme preventivní kontrolu provést jednou ročně. Je možné se na ni objednat v rámci pravidelné kontroly u lékaře.

2. Již jste nositelem kontaktní čoček, nikde nejste sledován a chcete zkontrolovat? Nebo máte s čočkami nějakou potíž a máte zájem o konzultaci? 

I v tomto případě jsme zde pro vás!

Objednejte se telefonicky na kontrolu kontaktních čoček

Nabízíme kvalitní kontaktní čočky uznávaných výrobců Alcon, Bausch & Lomb, CooperVision a Johnson & Johnson.

Vyzkoušejte třeba barevné kontaktní čočky! Jak budete s daným odstínem vypadat? To snadno zjistíte pomocí simulace na našem zařízení Smart Mirror.

logo oculeus

Oční ordinace a optika Oculeus vám poskytnou kompletní péči o váš zrak.

Oculeus s.r.o.
K nemocnici 2306
272 01 Kladno

Otevírací doba:
Po-Pá: 8 - 18h
So (lichá): 8 - 12h

Tel.: 775 184 415 optika
Tel.: 774 184 420 oční ordinace
E-mail: oculeus@oculeus.cz

Oculeus s.r.o.
Palackého 64/9
392 01 Soběslav

Otevírací doba:
Po-St: 8-17h

Čt-Pá: 8-15h

Tel.: 775 184 416 oční optika a ordinace
E-mail: oculeus@oculeus.cz